Çeki Demiri


Araçlar İçin Çeki Demirleri

Çeki demiri, metal bir kancadır ve taşıtların çekilmesini sağlar. Sabit ve portatif topuzlu olarak iki çeşidi bulunur. Aracın modeline uygun çeki demiri kullanılmalıdır. Otomobil ve kamyonetler için uygundur. Adaptörlü modelde bisiklet, motosiklet, köpek taşıma sandığı ya da vinç gibi ürünler takılır. Yük römorku, tekne römorku, bisiklet taşıyıcı aparatları bağlanması için kullanılır. Her araca göre farklı şekilde özellikleri bulunur. Daha detaylı bilgi için irtibata geçebilirsiniz.

  • Çeki Demiri
  • Çeki Demiri
  • Çeki Demiri
  • Çeki Demiri
Motorlu araçların teknik şartnamelerinde römork çekme özelliğinin bulunması o araca çeki demiri takılacağını göstermez. Aracı kullanan kişinin ehliyetinde römorklu araç kullanmasına uygunluğu ehliyette işlenmelidir. Yüklü ağırlığı 750 kg ve üzeri olan araçların tescil edilmesi gerekir. Römork çeken araçların hız limitleri normal hız limitinden yüzde on az olmalıdır. Aracın modeline göre imal edilen çeki demirleri tam set halinde paketlenir. Montaj talimatı ile birlikte kılavuz yer alır. Çeki demirlerinin hepsi farklı özellikler içerir. Kit içinde bulunan cıvataların hepsi araca uyumlu olacak şekilde dizayn edilir. Orijinal olmayan ve montaj talimatı bulunmayan ürünlerden mutlaka kaçınmanız gerekir.

Montaj ve Üretimini Yaptığımız Çeki Demiri Uygulama Örnekleri


Kamyon, tır, iş makineleri ve traktörleri yüksek tonajlı çekim gücü ile çeker. Motosiklet, tekne ya da ATV gibi araçlar özellikle trafikte daha güvenli taşınması için mutlaka çeki demiri taktırılmalıdır. Bazı modellerde elektrik bağlantısı özelliği de bulunur. Çeki demirleri bazı araçlarda görülür bazılarında ise imalat sırasında takılır. Yetkili servisler tarafından montajı mekanik olarak yapılır.

ÜRÜN KALİTE VE STANDART SERTİFİKALARI
TSE
VCA
ISO 9001:2008
CE