Roller Tekne Römorku


Teknenin lastik tekerler vasıtasıyla denize kolay şekilde indirilmesine yardımcı olur. Roller tekne römorku ile tekne kolay şekilde denize indirilir ve denizden çıkarılır. Roller modelinde arka kısımda bulunan dörtlüler hareketli olduğu için teknenin denize girmesi ve çıkması daha kolay oluyor. Sığ sularda büyük işe yarar. Römork suya daha az gireceği için deniz suyuna maruz kalmaz ve korozyondan etkilenmez. Sıcak daldırmaya karşı galvanizli çelik gövde özelliği bulunur.

Teknenin ağırlığı römork modeli için önemli kriterdir. Römorku çekecek araç özelliği ise römorktan daha ağır olmasıdır. Sıcak daldırma özelliğine uygun ve galvanizli çelik gövdeden imal edilir. Elektrik tesisatlarından ayrıca koruma özelliği bulunur. Kolay değiştirilir ve ekstra çekme özelliği bulunur. Vinç standı ayarlanır. Sinyal lambaları ve elektrik bağlantıları su geçirmezdir.

Tekne dayama tekerleklerinin hepsi komple ayarlanır. Tekne gövdesinde çekme sırasında herhangi bir iz yapmaz. Torsiyon akslı olduğu için daha fazla yükleme yapılır. Tekne denize indirilirken ve çekilirken herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz. Denize indirme esnasında rampa bulunmasa dahi roller römork için engel değildir. Tekne kolay şekilde roller tekerlekler vasıtasıyla denize indirilir. Bu tarz tekerlekler ayrıca koruma sağlar. Kuvvetli şasesi bulunur. Tekne boyutuna ve teknenin özelliğine uygun olarak kaliteli malzemelerden üretilir. Ekstra koruma özelliği sayesinde teknenin daha güvenli şekilde denize inmesine yardımcı olur.